Jak kupić mniej?

Idziesz do sklepu po mleko, wychodzisz z zapchanym koszykiem? Słyszałeś o robieniu zakupów z listą – ale nie masz czasu na spisywanie tego, co ci potrzebne, przed wyjściem do sklepu?  Masz w domu za dużo rzeczy i na nic twoje próby „zakupowej diety”?

Spróbuj inaczej.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów sterowania naszymi impulsowymi zakupami jest zgodna na tenże zakup… Pod jednym warunkiem. Daj sobie pozwolenie na zakup kolejnego kubka, sweterka czy czekolady – ale za 10 minut.

Poczekaj  chwilę. Zamiast od razu wrzucać coś do kosza na zakupy, powiedz sobie, że wrócisz po to za 10 minut. Albo jutro. Albo w przyszłym tygodniu. To podejście skłania do refleksji przed zakupem, ochładza nasze początkowe podniecenia na widok kolejnej, oczywiście niezbędnej nam w życiu rzeczy. Jeśli się uda schłodzić naszą chęć natychmiastowego zakupu na tyle, że kolejny kubek jednak zostanie na sklepowej półce, zamiast trafić do naszej kuchennej szafki, pełnej innych kubków – zadowolenie z samego siebie często przyniesie większą satysfakcję niż gratyfikacja z impulsywnego zakupu.

To co, dasz radę poczekać 10 minut?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s